רגע לפני שלוקחים משכנתא – מה עליכם לבדוק?

 

 

אם יש משהו שאתם לא עושים בכל יום הוא לקחת משכנתא. עבור רבים, החלום לדירה וארבעה קירות עובר דרך לקיחת משכנתא, כך שחשוב שגם אתם תדעו מה עליכם לבדוק רגע לפני החתימה על מה שעתיד לקרב אתכם לחלום הדירה. אז מה לבדוק לפני שלוקחים משכנתא? כל התשובות לפניכם.

 

כמה באמת עולה הנכס בו אתם מעוניינים?

הדבר הראשון שעליכם לבדוק עוד לפני הגעתכם לפגישה לטובת לקיחת המשכנתא, הוא לדעת כמה עולה הנכס בו אתם מעוניינים. מדוע חשוב כל כך לדעת מה ערך הנכס? משום שעל פי ערכו של הנכס בו אתם מתעניינים, ניתן להתאים לכם תכניות משכנתא. חשוב מאד שתדעו מה הסכום שתזדקקו לו, זאת על מנת שיהיה ניתן לצפות את העלות הכוללת הצפוייה לכם. עליכם לזכור כי מעבר למחיר הדירה לכשעצמה, עליכם להתחייב גם להוצאות כספיות אחרות הכוללות את היטל ההשבחה, מס הרכישה, תשלומים למנהל מקרקעי ישראל וכדומה. על כן, בחישוב ההוצאות הכללי שלכם, עליכם לכלול את עלות הדירה וההוצאות הנלוות.

 

מה ההון העצמי שיש ברשותכם?

בכדי לדעת כמה עולה הנכס שבו אתם מתעניינים, עליכם לצאת למסע חיפושים שיכול לקחת לא מעט זמן – חיפוש אחר הנכס המתאים לצרכים שלכם. בסופו של דבר, אחרי שאכן מצאתם את דירת החלומות שלכם, עליכם לערוך חישוב מדויק שמטרתו להבין כמה כסף יש ברשותכם. ההון העצמי שיש ברשותכם ישפיע על שיעור המימון שאתם צריכים לקחת, כך ששלב זה הינו הכרחי בדרך. אם ההון העצמי שלכם הוא של כמיליון שקלים והדירה בה אתם מעוניינים עולה לכם כ-2 מיליון שקלים, הרי שתצטרכו שיעור מימון של כ-50%.

 

חשבו היטב כמה כסף תוכל להחזיר בכל חודש

בהמשך, עליכם לחשב היטב כמה כסף תוכלו להחזיר בכל חודש. מדובר כנראה על אחת הטעויות הנפוצות ביותר שעושים מבקשי המשכנתא, זאת מאחר ורבים מעניקים תשומת לב לקבלתה, מבלי לחשב כלל מה יקרה ביום שלמחרת. כמו כן, עליכם לזכור כי כעת, בעת שהינכם זוג צעיר, אתם יכולים להתחייב לסכום מסוים. בהמשך, עם קצב החיים המשתנה, אתם עלולים למצוא את עצמכם יכולים להחזיר פחות בכל חודש מאחר והפכתם למשפחה עם ילדים שיש לה הוצאות נוספות. לכן, הביטו קדימה וחשבו את ההחזר החודשי שתוכלו לעמוד בו.

 

ומי יבדוק עבורכם את התנאים? עורך דין

התייעצות עם עו"ד הבקיא בנושאי נדל"ן ומקרקעין מומלצת מאד לפני שאתם חותמים על המשכנתא שלכם. מה שידוע לכם בשלב זה הוא שאתם חולמים את חלום הדירה כמו המון זוגות צעירים. בפועל, אינכם מבינים לעומק בעולם הנדל"ן והמשכנתאות. במקרים שכאלו ולפני כל עסקת רכישה או חתימה, התייעצו עם עורך דין שיבדוק עבורכם את התנאים המוצעים לכם, ויבטיח כי תוכלו להתקדם בבטחה צעד אחר צעד אחר החלום הגדול שלכם.

להלוואה מיידית לבעלי נכסים השאירו פרטים:
*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. *הפרסום איננו מהווה הצעה למתן אשראי. *ההלוואה כפופה לאישור חברת קשת המאה השקעות בע"מ ומותנית במתן ביטחונות להבטחת החזר מלוא ההלוואה. העמדת ההלוואה בכפוף לתנאי העסקה המותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה המוחלט של החברה ובכפוף לתנאיה הסופיים ובהתאם לנתוני סיכון הלקוח *בכוונת החברה לקבל חיווי אשראי לגבי הלווה בעניין האם להעמיד את האשראי המבוקש. תקופת ההלוואה: 3 – 72 תשלומים, ריבית מקסימלית שנתית: 15% לדוגמה: הלוואה על סך 10,000 ₪ ל–12 חודשים בריבית 15% בתום התקופה ישלם הלקוח סך הכל 10,831 ₪. דוגמת מודל זו מותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה של החברה. עלות ההלוואה עשויה להשתנות בכפוף לשינויים בריבית. הלוואה חוץ בנקאית של קשת המאה מותאמת אישית עבורך. הלוואות לכל מטרה: הלוואה עד 1,000,000 ₪ ועד 72 תשלומים.