הלוואה לחשבון מוגבל

על פי הערכות, יש בישראל קרוב לחצי מיליון אנשים שיש להם חשבון בנק מוגבל.

מדובר במספרים אסטרונומיים אשר טיפסו מעלה בשנים האחרונות בעשרות אחוזים בגלל המצב הכלכלי. אותם אנשים שיש להם חשבונות מוגבלים נאלצים להתמודד עם קשיים כלכליים רבים, לא רק ביום יום, אלא גם בניסיון לתכנן תוכניות לטווח הארוך.

הדרך להתמודד עם חשבון בנק מוגבל היא באמצעות הלוואות מסודרות שניתנות לאותם אנשים מחוץ למערכת הבנקאית. אנחנו נסביר כאן כיצד זה אפשרי ומדוע זה חשוב, אך קודם לכן נסביר מה זה אומר חשבון מוגבל חמור ומה המשמעות של זה מבחינת הבנק.

מה הכוונה חשבון מוגבל חמור ומה זה אומר מבחינת הבנק?

נהוג לחלק את העניין של הגבלה בבנק לשתי רמות:

  1. ברמה הראשונה מדובר על חשבון בנק מוגבל. כאן אנחנו מדברים על אדם שהצ'קים שלו חוזרים. אחרי 5 שיקים הוא יקבל התראה על מצב זה. אם זה יימשך, אז החשבון שלו יוגבל, כלומר הוא לא יוכל להוציא ממנו כסף ולעשות בו שימושים שונים. בדרך כלל מדובר על השתקה של החשבון לתקופה של שנה לפחות.
  2. החשבון יעבור מסטטוס "מוגבל" לסטטוס "מוגבל חמור", כשבעל החשבון ימשיך להוציא צ'קים ללא כיסוי גם כעבור שנים אחרי שחשבונו יוגדר כמוגבל, כולל אם עשה זאת מחשבונות בנק אחרים. במקרה כזה המגבלה תימשך שנתיים, והיא תוטל על כל חשבונות הבנק שלו.

כיצד אנשים מגיעים למצב שחשבון הבנק שלהם מוגבל?

ברוב המקרים מדובר בבעיות כלכליות שנובעות מהתנהלות לא נכונה, חוסר מזל עסקי, השקעה לא נכונה של הכסף, חוסר תשומת לב למצב הכלכלי וכמובן גם התנהלות לא חוקית של משיכת כספים מעבר למה שיש בחשבון.

כיצד בעל חשבון מוגבל מקבל הלוואה?

בניגוד למה שאולי נראה, בעל חשבון בנק מוגבל יכול לקבל אף הוא הלוואה. כיצד זה ייתכן? גופים חוץ בנקאיים שאינם קשורים לחשבון הבנק מוכנים לקחת את הסיכון ולהציע הלוואה פרטית, בתנאים שמאפשרים להם להסתכן. זה אומר, ריביות גבוהות, תנאי החזר מגבילים, בטחונות בדמות נכסים, ערבויות של צד שלישי ועוד.

הלוואות לבעלי חשבון בנק מוגבל מיועדים למספר צעדים:

  • ראשית, שיפור המצב הכלכלי, קרי העברת כסף לחשבון הבנק מתוך כוונה להוציא אותו מתוך הסטטוס של חשבון בנק מוגבל (או מוגבל חמור)
  • רכישת נכס
  • פתיחת עסק
  • הלוואה לרכישת רכב ועוד.

כמובן שכל אחת מהסיבות בגינן בעל חשבון בנק מוגבל ייקח הלוואה, צריכה להיות מספיק טובה ובטוחה בשביל שהוא יוכל להחזיר אותה. על כן חשוב לפני שמחליטים לקחת הלוואה כזו, לעשות תוכנית ברורה שמוודא שאכן יש דרך להחזיר את הכסף בצורה נכונה. בהיעדר תוכנית כזו המצב עלול להסתבך עוד יותר, לכן חשוב ליצור אחת כזו ורק אז לקחת הלוואה.

להלוואה מיידית לבעלי נכסים השאירו פרטים:
*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. *הפרסום איננו מהווה הצעה למתן אשראי. *ההלוואה כפופה לאישור חברת קשת המאה השקעות בע"מ ומותנית במתן ביטחונות להבטחת החזר מלוא ההלוואה. העמדת ההלוואה בכפוף לתנאי העסקה המותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה המוחלט של החברה ובכפוף לתנאיה הסופיים ובהתאם לנתוני סיכון הלקוח *בכוונת החברה לקבל חיווי אשראי לגבי הלווה בעניין האם להעמיד את האשראי המבוקש. תקופת ההלוואה: 3 – 72 תשלומים, ריבית מקסימלית שנתית: 15% לדוגמה: הלוואה על סך 10,000 ₪ ל–12 חודשים בריבית 15% בתום התקופה ישלם הלקוח סך הכל 10,831 ₪. דוגמת מודל זו מותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה של החברה. עלות ההלוואה עשויה להשתנות בכפוף לשינויים בריבית. הלוואה חוץ בנקאית של קשת המאה מותאמת אישית עבורך. הלוואות לכל מטרה: הלוואה עד 1,000,000 ₪ ועד 72 תשלומים.