הלוואה לחיילים משוחררים

חיילים שאך השתחררו משירותם הסדיר בצה"ל, מעוניינים לפתוח את החיים שלהם האזרחיים עם כל מיני תכניות שהחליטו עליהם לפני השחרור. יש שמעוניינים לערוך טיול של כמה חודשים בעולם, יש כאלה שמעוניינים להשלים בגרויות וללמוד באוניברסיטה, יש שמעוניינים לחסוך לחתונה, אך הם מוצאים עצמם עומדים במשימה קשה, היות ומענק השחרור לא מספיק להם. חיילים אלה, זכאים לבקש הלוואה לחיילים משוחררים בתנאים טובים וללא ריבית גבוהה.

ישנן הלוואות המיועדות לסטודנטים וחיילים בכל הבנקים או באמצעות קרנות, כך שכל המוסדות הללו המעניקים הלוואות, מתחשבים במצבם הכלכלי של הלווים, כך שתנאי ההחזר הם נוחים וקלים.

גם בלקיחת הלוואות אטרקטיביות לחיילים משוחררים ישנם קריטריונים

כל אחד שמגיע אם לבנק או לחברה להלוואות חוץ בנקאיות, כולם יבקשו מהלווים שלושה תדפיסים אחרונים של הבנק, אישורי שכר של מקום העבודה האחרון שגם יש לצרף את שלושת תלושי שכר אחרונים, כך שהבנק יהיה בטוח בהחזרת תשלומי ההלוואה ובתאריך נוח שבו בטוח יש פעילות של כניסת המשכורת לחשבון. גם את ההתנהלות הפיננסית של חיילים משוחררים יבדוק הבנק או החברה או הקרנות שסמוכות על הענקת הלוואות לחיילים משוחררים. לא מומלץ למשוחרר טרי לקחת הלוואה מיידית, אלא לשקול את צעדיו הכלכליים הראשונים באזרחות.

הבנקים נוטים לסייע בהלוואות לחיילים משוחררים

רוב הבנקים בישראל, רואים בחיילים המשוחררים פוטנציאל וכן בסטודנטים ולכן הם מעוניינים להעניק להם הלוואות, כך שיתקדמו, יצליחו בחיים וימשיכו להיות לקוחות הבנק כאשר הם כבר בעלי מקצוע מכובד שהבנק יודע כי השקעה בהם תהיה משתלמת. על משוחרר טרי מצה"ל, יש לדעת, כי אם הוא מעונין לצאת לטיול ארוך בדרום אמריקה, או  לרכוש מכונית יוקרה עם גג נפתח, לבטח שלא יוכל להגשים את חלומו. מטרת ההלוואה היא חשובה כמו קידום החיל אם בלימודים, סכום מסוים שיוכל להתחיל להשתמש בו למטרות חיוביות יותר בחייו האזרחיים.

הלוואה מהקרן להכוונת חיילים משוחרים

בשנים האחרונות, אנו רואים, כי מדינת ישראל, החלה בהנעה של כמה תכניות שמאפשרות התחלה קלה ותר בחיים האזרחיים של חיילים שזה עתה השתחררו מצה"ל. תחום ההלוואות לחיילים, התפתח מאוד בשנים האחרונות. בגלל התחרות הגבוהה בין הבנקים וחברות להלוואות חוץ בנקאיות, ניתן לבחור מבין כולם את מי שיעניק את ההלוואה האטרקטיבית ביותר ובתנאים הכי משתלמים. ישנן הלוואות שחיילים משוחררים לוקחים אותן, כאשר הם זקוקים לטיפול שיניים דחוף שהוא יקר מן הסתם ולא יכולים לממן אותו באמצעות עבודה.

יש לציין, כי אפילו הלוואה אטרקטיבית יש להחזיר, כך שאם אינכם בטוחים לגבי עבודה קבועה או אפשרות להחזרתה, כדאי לוותר על העניין.

כדאי לדעת אודות המענק לחיילים משוחררים

חיילים שמסיימים שרות סדיר בצה"ל זכאים למענקי שחרור בסכומים שנעים מ- 9,000 ש"ח עד 20,000 ש"ח. גובה הסכום תלוי בסוג ובזמן השרות (שנתיים או שלוש).

הצבא מכיר בשלושה סוגי שרות:

 1. לוחמים – זכאים למענק הגבוה ביותר
  1. קרוב ל- 13,000 ש"ח למשרתים שנתיים
  2. וכ- 20,000 ש"ח למסיימי שרות של שלוש שנים
 2. תומכי לחימה
  1. 11,000 ש"ח (שנתיים)
  2. 16,000 ש"ח (שלוש שנים)
 3. שאר החיילים המשתחררים
  1. 9,000 ש"ח (שנתיים שרות)
  2. 14,000 ש"ח (שלוש שנים)

מענק השחרור מועבר תוך 60 יום – ישירות לחשבון הבנק שאליו הועברה המשכורת הצבאית בשירות החובה, לכן מומלץ להשאיר את חשבון הבנק שלכם פעיל בתקופה זו. מידע נוסף ניתן למצוא באתר הקרן.

להלוואה מיידית לבעלי נכסים השאירו פרטים:
*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. *הפרסום איננו מהווה הצעה למתן אשראי. *ההלוואה כפופה לאישור חברת קשת המאה השקעות בע"מ ומותנית במתן ביטחונות להבטחת החזר מלוא ההלוואה. העמדת ההלוואה בכפוף לתנאי העסקה המותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה המוחלט של החברה ובכפוף לתנאיה הסופיים ובהתאם לנתוני סיכון הלקוח *בכוונת החברה לקבל חיווי אשראי לגבי הלווה בעניין האם להעמיד את האשראי המבוקש. תקופת ההלוואה: 3 – 72 תשלומים, ריבית מקסימלית שנתית: 15% לדוגמה: הלוואה על סך 10,000 ₪ ל–12 חודשים בריבית 15% בתום התקופה ישלם הלקוח סך הכל 10,831 ₪. דוגמת מודל זו מותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה של החברה. עלות ההלוואה עשויה להשתנות בכפוף לשינויים בריבית. הלוואה חוץ בנקאית של קשת המאה מותאמת אישית עבורך. הלוואות לכל מטרה: הלוואה עד 1,000,000 ₪ ועד 72 תשלומים.