הלוואות לעסקים קטנים

לא מעט בעלי עסקים קטנים מגלים בשלב מאוד מוקדם אחרי הקמתם, שהחלום להיות בעל עסק הוא לא פשוט וקל כמו שהם חשבו, בוודאי לא בישראל בה הבנקים לא ממהרים לתת הלוואות לעסקים קטנים או לפתוח קו אשראי נרחב. לכן כשהם זקוקים לכסף על מנת לבסס את העסק או אפילו בשביל להרחיב אותו, אין להם אלא ליטול הלוואה מגופים חוץ בנקאיים.

גופים חוץ בנקאיים מציעים הלוואות בסדרי גודל שונים לעסקים קטנים מתוך כוונה שאלה ישתמשו בכסף לצורך רכישת מלאי, מכונות, השכרה או רכישת מבנים, וכן על מנת שיהיה להם מספיק כסף בחשבונות על מנת שיוכלו להתמודד עם עתות משבר קיצוניים (מלחמה, משבר גלובלי, משבר כלכלי במדינה) או משברים פנימיים (עסקאות שלא צלחו, ירידה במכירות ועוד). מאחר ועסק קטן הוא רגיש יותר מאשר עסק גדול, אז אין לו ברירה אלא להתכונן טוב יותר מראש לסיטואציה שכזו.

מדוע עדיף לפנות לגופים חוץ בנקאיים בשביל ליטול הלוואה?

יש לכך שתי סיבות עיקריות, ראשית, גופים חוץ בנקאיים הרבה יותר פתוחים בשביל למתן הלוואות לעסקים קטנים מאשר בנקים. הבנקים מאופי טבעם יותר שמרניים וחוששים לתת הלוואות לגופים שאינם מבוססים כלכלית עדיין. אומנם זה פוגע באופן מסוים בכלכלה, שכן אם עסקים קטנים לא יכולים לקבל משאבים שהם צריכים, אז הם לא יכולים להתרומם.

שנית, גופים חוץ בנקאיים מציעים הלוואות במסלולים אטרקטיביים, הן בכל הקשור לריביות טובות, תנאי פריסה נוחים וכמובן סכום ההלוואות עצמן מאוד גבוהות. החל מאלפי שקלים בודדים עד עשרות אלפי שקלים שיכולים לעזור ברמה החודשית ומעבר לכך.

כאשר בעל עסק קטן מחליט ליטול הלוואה, הרי שעליו לבחון כיצד הוא מכלכל את צעדיו עם הכסף שהוא עומד לקבל. עליו לזכור שהכסף אמור לשמש אותו לצרכים שונים, החל מתשלום עבור משכורות, רכישת מכונות ומלאי, חלק מהכסף יכול או אמור להיות בתזרים המזומנים לשימוש יומיומי או שימוש עתידי, כמו כן הוא יכול להחליט להשתמש בכסף רק בעתיד למקרה חירום למשל, אם יהיה משבר כלכלי או כל משבר אחר. על מנת להשתמש בכסף צורה נכונה, רצוי לבצע תכנון מקדים של הוצאות.

חשוב להבהיר הלוואה לעסק קטן, היא גורם משמעותי וחשוב, שגם המדינה מעודדת לקחת, מאחר וחשוב לה שעסקים קטנים יחזיקו מעמד, מאחר והם הבסיס לכלכלה חזקה ולתחרות בשוק. לכן גם גופים חוץ בנקאיים רבים מציעים מסלולים מאוד נוחים ואטרקטיביים להלוואות.

חלק מאותם מסלולי הלוואות ניתנים בערבות ממשלתית, בין היתר באמצעות קרנות שונות, לכן לפני שאתם נוטלים הלוואה, יש לבחון האם המסלול בו בחרתם כוללת ערבות של המדינה או שהוא מסלול אשר בנוי בצורה אחרת.

לסיום, אם אתם בעלי עסק קטן וזקוקים להלוואה, אתם מוזמנים ליצור קשר על מנת לקבל הצעה אטרקטיבית למסלול שיכול להתאים לכם.

להלוואה מיידית לבעלי נכסים השאירו פרטים:
*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. *הפרסום איננו מהווה הצעה למתן אשראי. *ההלוואה כפופה לאישור חברת קשת המאה השקעות בע"מ ומותנית במתן ביטחונות להבטחת החזר מלוא ההלוואה. העמדת ההלוואה בכפוף לתנאי העסקה המותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה המוחלט של החברה ובכפוף לתנאיה הסופיים ובהתאם לנתוני סיכון הלקוח *בכוונת החברה לקבל חיווי אשראי לגבי הלווה בעניין האם להעמיד את האשראי המבוקש. תקופת ההלוואה: 3 – 72 תשלומים, ריבית מקסימלית שנתית: 15% לדוגמה: הלוואה על סך 10,000 ₪ ל–12 חודשים בריבית 15% בתום התקופה ישלם הלקוח סך הכל 10,831 ₪. דוגמת מודל זו מותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה של החברה. עלות ההלוואה עשויה להשתנות בכפוף לשינויים בריבית. הלוואה חוץ בנקאית של קשת המאה מותאמת אישית עבורך. הלוואות לכל מטרה: הלוואה עד 1,000,000 ₪ ועד 72 תשלומים.