משכנתא בוליט

עולם ההלוואות בכלל והמשכנתאות בפרט מלא בסוגים שונים של אפשרויות אשר מאפשרות ללוות כסף בצורות שונות. אחת האפשרויות שעומדת בפנינו היא משכנתא בוליט, במאמר זה נלמד על עקרונות משכנתא זו, מה המאפיינים העיקריים שלה ומה הם ההבדלים בינה לבין משכנתא רגילה.

שמה של משכנתא בוליט מגיעה מהמילה האנגלית "BULLET", קרי קליע. אין באמת קשר בין קליע והמטרה שלו לבין משכנתא ולכן אנחנו יכולים לראות שבמהלך השנים מקומות רבים קוראים למשכנתא זו בשמות אחרים, למשל משכנתא גישור שזהו שם מאוד פופולארי בישראל.

הרעיון של משכנתא בוליט הוא שאנחנו לוקחים את המשכנתא היום ומדי חודש אנחנו משלמים רק את הריבית עליה בעוד שבסוף תקופת הפירעון נשלם את הקרן. כלומר את החלק הקטן, הריבית, אנחנו נשלם כל חודש, בעוד את החלק המשמעותי של המשכנתא, נשלם רק בסוף תקופת הפרעון, זה יכול  להיות בעוד שלוש שנים או חמש שנים (בדרך כלל משכנתא בוליט לא נגררת למעלה מ-5 שנים אלא במקרים נדירים) והתשלום יתבצע בבת אחת. במשכנתא רגילה אגב משלמים כל חודש חלק מהקרן ואת הריבית עליה.

מה היתרונות של משכנתא בוליט ולמי היא מיועדת

מצד אחד, יש היגיון במשכנתא כזו מאחר והיא מקטינה את כמות ההוצאות החודשיות שלנו על ההחזר שלה. במקום שכל חודש נצטרך לשלם, נניח, 3000 שקל, אנחנו נשלם רק את הריבית, שזה הרבה פחות מכך. מצד שני, זה דורש מאיתנו לחסוך מספיק כסף בשביל שנוכל להחזיר בסוף התהליך את כל הקרן.

למשכנתא בוליט יש יתרונות רבים, ראשית, היא מאפשרת לנו לרכוש נכס, להשקיע בו, למכור אותו, ובעזרת הסכום שנרוויח מהמכירה נוכל להחזיר את הקרן לצד רכישת נכס נוסף, כלומר יהיה לנו הרבה יותר פשוט לבצע את שני התהליכים במקביל. שנית, במידה ואנחנו עדיין לא הצלחנו למכור את הנכס שברשותנו, אז משכנתא בוליט יכולה לשרת אותנו היטב, היא מאפשרת לנו להשתמש בה ולרכוש את הנכס שברצוננו לרכוש בלי שנהיה מודאגים מהשאלה, מתי ואם הנכס שברשותנו יימכר. שלוש, אנחנו יכולים לקחת את המשכנתא לזמן קצר מאוד ולפרוע אותה, כך שלא נצטרך להתמודד איתה במשך שנים רבות.

בדרך כלל משכנתאות בוליט מיועדות לקהלים ספציפיים, למשל, בעלי נכס פוטנציאלי למכירה, מי שמתכוון למכור איתו ויודע שזה עלול לקחת קצת זמן, כמו כן למי שיש תוכניות חסכון או קרנות השתלמות שהוא יכול לפתוח ודרכן להחזיר את המשכנתא.

חשוב לציין שמשכנתאות בוליט גם ניתנות במקרים אחרים, כלומר לא רק בתור משכנתא לרכישת דירה אלא גם בתור הלוואות מסוגים אחרים, למשל הלוואות ללימודים או לעסקים, ולכן הן גם מתאימות לסטודנטים ובעלי עסקים חדשים וותיקים שזקוקים להלוואה כספית.

לפרטים ובקשת הלוואה לחצו כאן מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

 

 

להלוואה מיידית השאירו פרטים: