משכנתא בוליט

 

בעל נכס? משכנתא בוליט מקבלים בקשת המאה

סוגי המשכנתאות שניתנות בקשת :

  • משכנתא בוליט לנכס קיים
  • משכנתא בוליט לרכישת נכס
  • משכנתא בוליט בהחזר ריבית בלבד
  • משכנתא בוליט על נכס מסחרי (חנויות/משרדים/מחסנים/אדמות)

 

מהי הלוואת בולט (בוליט) ?

מושג מוכר בעולם המשכנתאות הוא הלוואת בולט, יחד עם זאת למרות שהוא מוכר, רובנו לא יודעים מה בדיוק זה אומר ולכן ריכזתי עבורכם מספר נקודות חשובות שאתם צריכים לדעת על הלוואה זו.
הלוואת בולט הינה הלוואה הניתנת לתקופה קצרה (בדרך כלל עד כחמש שנים), בהלוואה זו ההחזר החודשי הוא רק על תשלומי הריבית ולא על תשלומי הקרן.
את תשלום הקרן משלמים בסוף תקופת ההלוואה.

מהו מקור השם – מה זה בולט (בוליט) ?

מקורו של השם מגיע מהשפה האנגלית, מהמילה bullet שפירושה קליע/כדור, אין קשר ישיר בין השם להלוואה עצמה. את הלוואת הבוליט ניתן למצוא במספר בנקים בשמות שונים להלוואה זו (לדוגמא: הלוואת גישור / הלוואת בלון), אך אין הבדל בהלוואות מלבד השם.

מה ההבדל בין הלוואת בולט להלוואה רגילה ?

בהלוואה רגילה (קרן שפיצר) אנו נשלם תשלום חודשי הכולל בחלקו האחד את קרן ההלוואה ובחלקו האחר את תשלום הריבית.
בהלוואת בולט (בוליט) כל התשלום החודשי יוקדש לטובת הריבית ואילו בסוף התקופה הלקוח יידרש לפרוע את כל הקרן בתשלום אחד.

מתי כדאי לקחת הלוואת גישור (כלומר, הלוואת בולט / בוליט) ?

להלן מספר מצבים בהם כדאי ומומלץ לקחת הלוואת בולט:

  • כאשר משתחרר לכם סכום גדול בשנים הקרובות (קרן השתלמות, פיצויים, מתנה מובטחת וכדומה).
  • כאשר הנכס הקיים עדיין לא נמכר והוא צפוי להימכר בשנים הקרובות.
  • כאשר ההלוואה היא לתקופה קצרה ובסיומה אתם רוצים לפרוע את כולה בתשלום אחד.

האם הלוואת בולט יקרה יותר מהלוואה רגילה ?

בעיקרון אין סיבה שהלוואה זו תהיה יקרה יותר מהלוואה רגילה.

הלוואת גישור ניתנת על חשבון סכום כסף שתקבלו בעתיד, ועוזרת לגשר על תקופות הביניים.

הלוואת גישור היא הלוואה שנועדה לגשר על פער תזרימי שנוצר בתקופה בה הלווה עומד בפני הוצאה גבוהה לבין תקבול שבו יזכה בעתיד הנראה לעין. במילים אחרות, ההלוואה ניתנת על חשבון סכום כסף שיקבל נוטל ההלוואה בעתיד הקרוב בוודאות גבוהה כמו למשל תוכנית חיסכון או קרן השתלמות שתיפתח בעתיד או בעסקת נדל"ן תמורת מכירת דירה או נכס נדלנ"י.

דוגמה לכך היא אדם החוסך בקרן השתלמות ומבקש לקנות לעצמו רכב וזקוק להלוואה כדי לממן את הרכישה, ולרשותו קרן ההשתלמות שתהפוך נזילה רק בעוד שנה. רוכש זה יוכל לגשר על הפער באמצעות קבלת הלוואת גישור למשך שנה והחזרת ההלוואה כשקרן ההשתלמות תהפוך נזילה. בדרך כלל הלוואות גישור ניתנות לתקופות קצרות של שנה עד שלוש.

קיימים שלושה סוגים עיקריים של הלוואות גישור:

  1. הנפוצה ביותר היא הלוואה המכונה "הלוואת בולט". בהלוואת בולט נוטל ההלוואה משלם רק את הריבית, ואילו את הקרן יפרע רק בסוף התקופה. מדובר בהלוואה נוחה במיוחד ללווים שכן היא אינה מעמיסה החזר גבוה על החשבון השוטף שלהם.
  2. סוג נוסף של הלוואת גישור היא "הלוואת בלון", שבה נוטל ההלוואה משלם את סכום ההלוואה (הקרן) והריבית בבת אחת בסיום תקופת ההלוואה.
  3. סוג שלישי המכונה "הלוואת גרייס" המהווה מעין תמהיל של הלוואת בלון, בולט והלוואה רגילה. הלוואת גרייס מאפשרת לדחות את התחלת תשלומי הקרן והריבית לפרק זמן מסוים.
להלוואה מיידית לבעלי נכסים השאירו פרטים:
*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. *הפרסום איננו מהווה הצעה למתן אשראי. *ההלוואה כפופה לאישור חברת קשת המאה השקעות בע"מ ומותנית במתן ביטחונות להבטחת החזר מלוא ההלוואה. העמדת ההלוואה בכפוף לתנאי העסקה המותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה המוחלט של החברה ובכפוף לתנאיה הסופיים ובהתאם לנתוני סיכון הלקוח *בכוונת החברה לקבל חיווי אשראי לגבי הלווה בעניין האם להעמיד את האשראי המבוקש. תקופת ההלוואה: 3 – 72 תשלומים, ריבית מקסימלית שנתית: 15% לדוגמה: הלוואה על סך 10,000 ₪ ל–12 חודשים בריבית 15% בתום התקופה ישלם הלקוח סך הכל 10,831 ₪. דוגמת מודל זו מותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה של החברה. עלות ההלוואה עשויה להשתנות בכפוף לשינויים בריבית. הלוואה חוץ בנקאית של קשת המאה מותאמת אישית עבורך. הלוואות לכל מטרה: הלוואה עד 1,000,000 ₪ ועד 72 תשלומים.