הלוואות חוץ בנקאיות לשכירים

אחת הקבוצות הגדולות ביותר במשק העובדים אשר לוקחת הלוואה, הם השכירים. ההסבר לכך הוא מאוד פשוט, מדובר בקבוצה שמתפרנסת משכר קבוע אשר ברוב המקרים אינו גדל לאורך זמן, ולצערנו חלק גדול מהמשכורות של השכירים אינן מספיקות למימוש הצרכים שלנו, בוודאי אם מדובר במקרי קיצון כמו טיפול רפואי, רכישת רכב, רכישת דירה, לימודים, טיסה לחו"ל ומקרים אחרים.

במקרה כזה יש לשכירים 3 אופציות, אופציה ראשונה היא לממש קרנות השתלמות וחסכונות, אופציה שנחשבת פחות טובה ומומלצת, מאחר והם מסכנים בכך עתודות כסף שאמורות לשמש אותם בעתיד, בתקופה בה הם לא ייהנו ממשכורת קבועה.

אופציה שנייה היא לגשת לבנק ולבקש משכורת, במקרה של קבוצות מסוימות, מאוגדות, זה יכול להיות צעד חיובי אך ברוב המקרים, הבנק יקשה על השכירים לקבל הלוואה, בוודאי בתנאים ולצרכים שהם מבקשים.

אופציה שלישית היא לקבל הלוואה חוץ בנקאית מגופים שונים, על פי מידת הצורך שלהם, בריביות ובתנאי ההחזר שהם מעוניינים ומסוגלים לעמוד בהם. כשאנחנו בודקים אופציה זו, מתברר שהיא החיונית מכולן ולו בגלל העובדה שהיא מציעה אפשרויות רחבות ביותר, בתנאים נוחים ומתאימים.

למה ומתי כדאי לשכיר לקחת הלוואה?

כעת עולה השאלה, למה ומתי כדאי לקחת הלוואה לשכירים. על השאלה למה קל מאוד לענות, ראשית, כי לעיתים יש צורך כלכלי לקחת הלוואה, בעיקר כשיש צורך לממש הוצאה גדולה ואי אפשר לעשות את זה דרך מקורות אחרים או כאשר הריביות הן נמוכות ואז עדיף לקחת הלוואה ולהחזיר אותה, גם במחיר של החזר ריבית, מאשר להשתמש בכסף נזיל.

מתי כדאי לקחת הלוואה לשכירים?

על השאלה מתי, אפשר לענות בכמה מישורים. המישור הראשון הוא הזמן בו השכיר נמצא במקום העבודה. כלומר, על השכיר לקחת את ההלוואה בהתאם למועד בו הוא התחיל לעבוד. אם זה עתה הוא התחיל לעבוד, לא יהיה נכון לקחת הלוואה ולו מהסיבה שהוא לא יודע כמה זמן הוא יחזיק במקום העבודה. אם הוא נמצא לפני פרישה, גם כן עדיף לו לא לקחת הלוואה ולו מהסיבה שהוא יתקשה להחזיר אותה בהיעדר משכורת קבועה. האידיאל הוא לקחת הלוואה באמצע הדרך, כך הוא צבר מספיק ניסיון וותק, הסיכוי שיפטרו אותו הוא נמוך יחסית, ותהיה לו אפשרות להחזיר את ההלוואה.

באילו תנאים מומלץ לקחת הלוואה?

המישור השני שעל השכיר להסתכל היא תנאי הלוואה. רצוי לקחת את הלוואה כשהריביות הן נמוכות וההחזר הכספי החודשי הוא יכול להשתלב באופן סביר במשכורת החודשית. לשם כך מומלץ לעשות ניתוח של סכום הכסף שאתם מבקשים לקבל במסגרת הלוואה, מהו ההחזר החודשי שאתם נדרשים לשלם ומהי המשכורת שלכם.

כדאי לשים לב על מועד החזר ההלוואה

המישור השלישי שעליכם לבדוק הוא מועד ההחזר. על מנת שיהיה לכם יותר נוח, רצוי שההחזר יתבצע במועד של קבלת המשכורת כך תוכלו להתחיל את החודש בידיעה שכבר שילמתם את ההלוואה והכסף שעומד לרשותכם יכול להיות מנוצל בכל צורה שאתם חפצים בה.

לקריאה נוספת: הלוואת אקספרס

להלוואה מיידית לבעלי נכסים השאירו פרטים:
*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. *הפרסום איננו מהווה הצעה למתן אשראי. *ההלוואה כפופה לאישור חברת קשת המאה השקעות בע"מ ומותנית במתן ביטחונות להבטחת החזר מלוא ההלוואה. העמדת ההלוואה בכפוף לתנאי העסקה המותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה המוחלט של החברה ובכפוף לתנאיה הסופיים ובהתאם לנתוני סיכון הלקוח *בכוונת החברה לקבל חיווי אשראי לגבי הלווה בעניין האם להעמיד את האשראי המבוקש. תקופת ההלוואה: 3 – 72 תשלומים, ריבית מקסימלית שנתית: 15% לדוגמה: הלוואה על סך 10,000 ₪ ל–12 חודשים בריבית 15% בתום התקופה ישלם הלקוח סך הכל 10,831 ₪. דוגמת מודל זו מותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה של החברה. עלות ההלוואה עשויה להשתנות בכפוף לשינויים בריבית. הלוואה חוץ בנקאית של קשת המאה מותאמת אישית עבורך. הלוואות לכל מטרה: הלוואה עד 1,000,000 ₪ ועד 72 תשלומים.