הלוואות פרטיות

תקופת המיתון בישראל החלה להיות מורגשת כבר בשנת 2008, יוקר המחיה עלה, המשכורות נשארו בעינן והרבה אנשים, כמוני וכמוך, מצאו עצמם קורסים תחת עול עם מינוסים תמידיים בחשבונות הבנקים שלהם. זו הסיבה, כי הלוואות פרטיות, החלו להיות נפוצות וחברות מימון חוץ בנקאיות, פתחו את שעריהן לקהל הרחב. מי שכבר נטל הלוואות בעבר מהבנק בו מתנהל חשבונו, הכל מופיע באובליגו הבנקאי שלו וישנם אנשים רבים, אשר לקחו כבר כמה הלוואות.

יש אנשים הזקוקים להלוואת אקספרס או כפי שמכנים אותה "הלוואה לכל מטרה" לשם מימון לימודים של בן שלומד במכללה או באחת האוניברסיטאות, ניתוח דחוף פרטי, חתונה של הבן או הבת תיקון בבית  או שיפוץ דחוף, סגירת חובות דחופים ועוד.

מדוע אנשים מעדיפים הלוואות פרטיות על הלוואות הבנקים?

רבים הפונים אל חברות המציעות הלוואות פרטיות, עושים זאת, משום שהם לקחו לפחות הלוואה אחת מהבנק בו מתנהל חשבונם והם מוגבלים בלקיחת הלוואה נוספת מהבנק. שי גם כאלה, אשר הבנק סירב להעניק להם הלוואה בגלל מצבם הפיננסי שהם עצמם רואים כבעייתי, למרות שישנה הכנסה קבועה ממשכורתם או מהעסק אותו הם מנהלים. גם חברות האשראי נחשבות כגוף מימון חוץ בנקאי ויש שפונים לחברות האשראי ומקבלים הלוואה בין רגע, אך בסכום מסוים שהגובה שלו ייקבע על פי שיקוליה של חברת האשראי.

ישנם כמה פרטים שיש לבדוק, כגון מי החברה?, כמה זמן היא קיימת? מי נמנים על לקוחותיה? מה הריבית שהיא מציעה בהלוואה? האם היא משתלמת?  מה הם התנאים לגבי פריסת התשלומים ועוד.

אז ממה בכל זאת כדאי חלנו להיזהר לפני שלוקחים הלוואה פרטית?

כל חברה שהיא חוץ בנקאית ומעניקה הלוואות פרטיות לציבור הרחב, תבקש מכם שלושת תדפיסים של שלושה החודשים האחרונים, תלושי משכורת, מידע על חסכונות, על מנת שתוכלנה לבדוק מה הרקע שלכם כלקוחות בבנק, אם למשל אתם מוגבלים, אם חזרו  לכם שיקים בשנתיים האחרונות וכדומה. ברגע שהגעתם לחברת מימון חוץ בנקאית, אשר אינה ביקשה מכם תדפיסים או מידע אישי לגביכם מבחינת ההתנהלות הכספית, זה המקום למצוא מיד חברה מסודרת, כי ככל הנראה מדובר על חברה שהיא שוק אפור. יש לבדוק היטב את המסמכים הניתנים לכם לחתימה, לוודא כי הריביות הן אינן מוגזמות כך שבהחלט מדובר על משימה לא קלה ולכן, סקר שוק מקיף יסייע לכם בבחירה המושכלת של חברת מימון חוץ בנקאית.

להלוואה מיידית השאירו פרטים: