הלוואות פרטיות

תקופת המיתון בישראל החלה להיות מורגשת כבר בשנת 2008, יוקר המחיה עלה, המשכורות נשארו בעינן והרבה אנשים, כמוני וכמוך, מצאו עצמם קורסים תחת עול עם מינוסים תמידיים בחשבונות הבנקים שלהם. זו הסיבה, כי הלוואות פרטיות, החלו להיות נפוצות וחברות מימון חוץ בנקאיות, פתחו את שעריהן לקהל הרחב. מי שכבר נטל הלוואות בעבר מהבנק בו מתנהל חשבונו, הכל מופיע באובליגו הבנקאי שלו וישנם אנשים רבים, אשר לקחו כבר כמה הלוואות.

יש אנשים הזקוקים להלוואת אקספרס או כפי שמכנים אותה "הלוואה לכל מטרה" לשם מימון לימודים של בן שלומד במכללה או באחת האוניברסיטאות, ניתוח דחוף פרטי, חתונה של הבן או הבת תיקון בבית  או שיפוץ דחוף, סגירת חובות דחופים ועוד.

מדוע אנשים מעדיפים הלוואות פרטיות על הלוואות הבנקים?

רבים הפונים אל חברות המציעות הלוואות פרטיות, עושים זאת, משום שהם לקחו לפחות הלוואה אחת מהבנק בו מתנהל חשבונם והם מוגבלים בלקיחת הלוואה נוספת מהבנק. שי גם כאלה, אשר הבנק סירב להעניק להם הלוואה בגלל מצבם הפיננסי שהם עצמם רואים כבעייתי, למרות שישנה הכנסה קבועה ממשכורתם או מהעסק אותו הם מנהלים. גם חברות האשראי נחשבות כגוף מימון חוץ בנקאי ויש שפונים לחברות האשראי ומקבלים הלוואה בין רגע, אך בסכום מסוים שהגובה שלו ייקבע על פי שיקוליה של חברת האשראי.

ישנם כמה פרטים שיש לבדוק, כגון מי החברה?, כמה זמן היא קיימת? מי נמנים על לקוחותיה? מה הריבית שהיא מציעה בהלוואה? האם היא משתלמת?  מה הם התנאים לגבי פריסת התשלומים ועוד.

אז ממה בכל זאת כדאי חלנו להיזהר לפני שלוקחים הלוואה פרטית?

כל חברה שהיא חוץ בנקאית ומעניקה הלוואות פרטיות לציבור הרחב, תבקש מכם שלושת תדפיסים של שלושה החודשים האחרונים, תלושי משכורת, מידע על חסכונות, על מנת שתוכלנה לבדוק מה הרקע שלכם כלקוחות בבנק, אם למשל אתם מוגבלים, אם חזרו  לכם שיקים בשנתיים האחרונות וכדומה. ברגע שהגעתם לחברת מימון חוץ בנקאית, אשר אינה ביקשה מכם תדפיסים או מידע אישי לגביכם מבחינת ההתנהלות הכספית, זה המקום למצוא מיד חברה מסודרת. יש לבדוק היטב את המסמכים הניתנים לכם לחתימה, לוודא כי הריביות הן אינן מוגזמות כך שבהחלט מדובר על משימה לא קלה ולכן, סקר שוק מקיף יסייע לכם בבחירה המושכלת של חברת מימון חוץ בנקאית.

להלוואה מיידית לבעלי נכסים השאירו פרטים:
*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. *הפרסום איננו מהווה הצעה למתן אשראי. *ההלוואה כפופה לאישור חברת קשת המאה השקעות בע"מ ומותנית במתן ביטחונות להבטחת החזר מלוא ההלוואה. העמדת ההלוואה בכפוף לתנאי העסקה המותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה המוחלט של החברה ובכפוף לתנאיה הסופיים ובהתאם לנתוני סיכון הלקוח *בכוונת החברה לקבל חיווי אשראי לגבי הלווה בעניין האם להעמיד את האשראי המבוקש. תקופת ההלוואה: 3 – 72 תשלומים, ריבית מקסימלית שנתית: 15% לדוגמה: הלוואה על סך 10,000 ₪ ל–12 חודשים בריבית 15% בתום התקופה ישלם הלקוח סך הכל 10,831 ₪. דוגמת מודל זו מותאמת באופן אישי לכל לווה לפי שיקול דעתה של החברה. עלות ההלוואה עשויה להשתנות בכפוף לשינויים בריבית. הלוואה חוץ בנקאית של קשת המאה מותאמת אישית עבורך. הלוואות לכל מטרה: הלוואה עד 1,000,000 ₪ ועד 72 תשלומים.